Tehotenská a baby masáž

O tejto technike

Dotyk ako jazyk bez slov. V prípade tehotenskej masáže ide o nacítenie sa na danú ženu aj jej dieťatko. Lebo aj ono reaguje na dotyky už v brušku.
 
To, že môj dotyk je druhým ľuďom príjemný a prospešný, som zistila už ako dieťa. Masírovala som svoju mamku, ktorá mala náročné zamestnanie v kuchyni. Intuitívne som rukami krúžila, stláčala, hladila jej stuhnuté svaly na chrbte. Neskôr som masírovala aj partnera, deti, kamarátky či známych. Nepredstavujte si pod tým masáž, ako ju klasicky poznáte na lehátku, s plachtou a uterákom. Častokrát to bolo neplánovane napr. na gauči, v posteli, v škole. Moje ruky sa dotýkali spôsobom, ktorý som vnútorne cítila, že by sa páčil mne. A navigáciou boli aj slová či reakcie masírovaných ľudí.
 
Neskôr som si kúpila aj pár kníh o masáži. Chcela som, aby bol môj dotyk nielen príjemný, ale mal aj hlbší význam, pomáhal. ( a on pomáhal aj tak 🙂 )A keďže moje zameranie je najmä na tehotné ženy, prirodzene som chcela vedieť, ako ich bezpečne masírovať. To sa mi podarilo a ja mám za sebou vzdelávací kurz Baby a tehotenská masáž.
 

Ako prebieha masáž

Pri práci s touto technikou sa stimulujú reflexné zóny chrbtice – na vnútornej strane chodidla, na palci ruky a na hlave.
Chodidlá – predstavujú pohyb, smer vpred. Čo sa hýbe, žije, čo stojí, umiera.
Ruky – predstavujú akciu, tvorenie. Pravá ruka predstavuje TU a TERAZ. Ľavá náš plný potenciál.
Hlava predstavuje myslenie, intuíciu a vyšší zámer.

MT aplikujeme na bosé chodidlo. Človek sa má cítiť pohodlne. Chodidlá si môžete predtým osviežiť alebo absolvovať pedikúru. Z rúk si prstene nemusíte dávať dole. Je dobré si rozpustiť vlasy.

Chcete sa prihlásiť
na tehotenskú
alebo baby masáž?

 
Prípadne máte otázky? 
Som tu pre vás. 

Viac o mne

Som vďačnou mamou 3 detí, manželkou, partnerkou a vnímavou dušou. Ako vyštudovaná pôrodná asistentka sprevádzam ženy a páry na ceste tehotenstvom, pôrodom a šestonedelím a následne aj materstvom a rodičovstvom. Odovzdávam svoje skúsenosti a vedomosti v oblasti zdravého tehotenstva a prirodzených pôrodov.

Eva Sokirková

Pôrodná asistentka a sprievodkyňa za láskavým materstvom

Povedali o mne

S Evkou sme sa prvýkrát stretli na predpôrodnom kurze, kde sme od nej dostali rady k rôznym témam, ktoré sa týkajú tehotenstva a prípravy na pôrod. Páčilo sa mi, že nám Evka dávala rôzne tipy ako vyriešiť nejaký problém, aj možno také menej tradičné 🙂 . Bolo vidno, že má veľa informácií naštudovaných v danej téme, stále nám aj povedala zdroj informácie, ktorú s nami zdieľala. 

Po skončení kurzu som sa s Evkou znova skontaktovala kvôli tomu, že moje bábätko sa v brušku neotáčalo dole hlavičkou ani v pokročilom štádiu tehotenstva. Z kurzu som od Evky vedela, že existujú spôsoby ako bábätku pomôcť sa otočiť, a tiež som od nej vedela, že stále existuje aj šanca rodiť prirodzene koncom panvovým. Evka bola ochotná mi pomôcť, stretli sme sa a znova mi ukázala cviky na otočenie bábätká a spomenula ešte ďalšie možnosti ako bábätku pomôcť. Evka je veľmi ochotná so snahou pomôcť, úprimne sa zaujíma o daného človeka, má kopu informácií, ktoré získala aj na základe jej praxe. Okrem tých tradičných rád vie dať aj alternatívne rady ako vyriešiť daný problém, no zároveň na nič a nikoho netlačí, čo sa mi páčilo. 🙂

Katka Baltesová

Absolventka predpôrodného online kurzu

Na predpôrodný online kurz som sa vždy veľmi tešila. Veľa som sa dozvedela. Prebiehalo to takým voľným tempom a bolo to zrozumiteľné, vždy bol priestor na otázky. Nebolo to také monotónne a nudné, ale svieže a super. Kľudne by som si to zopakovala znova. A veľmi ma potešil aj Evkin individuálny prístup, že si na mňa našla čas a odpovedala na súkromné maily, keď som niečo nechcela rozoberať pred všetkými ženami. Úplna podpora, čo mi strašne dobre padlo. Bola som bola veľmi spokojná.

Miroslava Imrichová

Absolventka predpôrodného kurzu

Predpôrodný kurz bol pre mňa ako prvorodičku majákom v mori informácií, z ktorých som si často krát nevedela vybrať tie podstatné a pravdivé. Priniesol mi relevantné názory žien fundovaných na témy tehotenstva, pôrodu, starostlivosti o dieťatko a majú praktické skúsenosti v týchto oblastiach. Po absolvovaní kurzu som získala vlastnú predstavu ako by mal môj pôrod vyzerať a vďaka spoluúčasti môjho partnera sme obaja získali mnoho nových informácií, o ktorých sme dovtedy ani netušili. Zároveň sme dostali odpovede na naše otázky, dávku odvahy, pocit že v tom nie sme sami a tiež prehĺbenie vzájomnej spolupatričnosti. Hodiny strávené na kurze sa niesli v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Dokonca aj po ukončení kurzu som využila možnosť priateľského kontaktu s Evkou na doplnenie a overenie si niektorých veci, preto verím, že je to najlepšia voľba, ak máte záujem o rozšírenie svojich obzorov v týchto témach, nadobudnutie sebaistoty a plnohodnotnejšiu prípravu na príchod vášho bábätká.

Petra Hlinková

Absolventka predpôrodného online kurzu 2020

Certifikáty

Študentská vedecká konferencia – Ošetrovateľstvo a Pôrodná asistencia

Jesseniova Lekárska fakulta v Martine a UK v Bratislave

Potvrdenie účasti – Možnosť samostatnej praxe pôrodných asistentiek

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek

Certifikát – Ako viesť predpôrodný kurz

UNIPA – Únia pôrodných asistentiek v Česku