Predpôrodné kurzy

Čo vám môže priniesť môj kurz?

Prinášam Vám svoje skúsenosti, či už ako pôrodná asistentka alebo ako lektorka predpôrodnej prípravy a matka troch detí.

Vďaka predpôrodnému kurzu:

Budete mať jasno v pojmoch, ktoré sa bežne používajú v súvislosti s tehotenstvom a pôrodom
Objavíme spolu netradičné spôsoby, ako na niektoré bežné tehotenské problémy
Stretnete sa v bezpečnom prostredí s inými ženami, ktoré môžu prežívať podobné situácie ako teraz vy
Spravíte si predstavu o pôrodnom prianí a dostanete mnoho inšpirácie pre jeho napísanie
Povieme si, ako sa pripraviť na pôrod či už po fyzickej alebo psychickej stránke
Budem s Vami zdieľať pôrodné príbehy, skúsenosti
 Naučíme sa, ako sa naladiť skrze relaxáciu a vizualizáciu na svoje dieťatko

Povieme si niečo o automatickej kresbe a jej použitiu na prepojenie s dieťatkom
Prejdeme si postupne celý pôrod, od začiatku až po 4.dobu pôrodnú
Dozviete sa, aké úľavové nefarmakologické techniky viete využiť počas pôrodu
Dozviete sa, aké máte práva a ako si ich obhájiť
Čo je to bonding, ako vyzerá samoprisatie a ako zabezpečiť, aby žena a dieťatko mali po pôrode kontakt koža na kožu ( aj po cisárskom reze je to možné)
Informácie, aký je to ambulantný pôrod, domáci pôrod, pôrod do vody
Keď to nejde prirodzene alebo aby ste boli pripravení aj na náhle situácie
A mnoho ďalších užitočných a aplikovateľných informácií

Navyše na každom kurze odo mňa dostanete aj podklady s informáciami, takže k nim budete mať prístup kedykoľvek budete potrebovať.

Momentálne sa venujem len individuálnej príprave žien a párov

Individuálny kurz u vás doma alebo online

V prípade záujmu môžem spolu s vami pripraviť individuálny predpôrodný kurz priamo vám na mieru, a to či už online formou alebo u vás doma.

Kedy sa prihlásiť na kurz?

Na predpôrodne kurzy chodia aj netehotné ženy, ale aj matky jedného dieťatka. Najviac však kurzy zaujímajú práve ženy, ktoré sú v očakávaní prvého dieťatka.

Ideálny čas na absolvovanie kurzu je zhruba v polovici tehotenstva. Ale ak to tak cítite, kľudne si ho dajte aj na začiatku.

V tomto období už majú ženy za sebou počiatočné nevoľnosti, ešte pomerne dostatok energie a informácie nedostanú príliš skoro, aby ich do pôrodu zabudli.

Chcete sa prihlásiť?

Prípadne máte otázky? 

Som tu pre vás, neváhajte ma kontaktovať.

Povedali o mne

S Evkou sme sa prvýkrát stretli na predpôrodnom kurze, kde sme od nej dostali rady k rôznym témam, ktoré sa týkajú tehotenstva a prípravy na pôrod. Páčilo sa mi, že nám Evka dávala rôzne tipy ako vyriešiť nejaký problém, aj možno také menej tradičné 🙂 . Bolo vidno, že má veľa informácií naštudovaných v danej téme, stále nám aj povedala zdroj informácie, ktorú s nami zdieľala. 

Po skončení kurzu som sa s Evkou znova skontaktovala kvôli tomu, že moje bábätko sa v brušku neotáčalo dole hlavičkou ani v pokročilom štádiu tehotenstva. Z kurzu som od Evky vedela, že existujú spôsoby ako bábätku pomôcť sa otočiť, a tiež som od nej vedela, že stále existuje aj šanca rodiť prirodzene koncom panvovým. Evka bola ochotná mi pomôcť, stretli sme sa a znova mi ukázala cviky na otočenie bábätká a spomenula ešte ďalšie možnosti ako bábätku pomôcť. Evka je veľmi ochotná so snahou pomôcť, úprimne sa zaujíma o daného človeka, má kopu informácií, ktoré získala aj na základe jej praxe. Okrem tých tradičných rád vie dať aj alternatívne rady ako vyriešiť daný problém, no zároveň na nič a nikoho netlačí, čo sa mi páčilo. 🙂

Katka Baltesová

Absolventka predpôrodného online kurzu

Na predpôrodný online kurz som sa vždy veľmi tešila. Veľa som sa dozvedela. Prebiehalo to takým voľným tempom a bolo to zrozumiteľné, vždy bol priestor na otázky. Nebolo to také monotónne a nudné, ale svieže a super. Kľudne by som si to zopakovala znova. A veľmi ma potešil aj Evkin individuálny prístup, že si na mňa našla čas a odpovedala na súkromné maily, keď som niečo nechcela rozoberať pred všetkými ženami. Úplna podpora, čo mi strašne dobre padlo. Bola som bola veľmi spokojná.

Miroslava Imrichová

Absolventka predpôrodného kurzu

Predpôrodný kurz bol pre mňa ako prvorodičku majákom v mori informácií, z ktorých som si často krát nevedela vybrať tie podstatné a pravdivé. Priniesol mi relevantné názory žien fundovaných na témy tehotenstva, pôrodu, starostlivosti o dieťatko a majú praktické skúsenosti v týchto oblastiach. Po absolvovaní kurzu som získala vlastnú predstavu ako by mal môj pôrod vyzerať a vďaka spoluúčasti môjho partnera sme obaja získali mnoho nových informácií, o ktorých sme dovtedy ani netušili. Zároveň sme dostali odpovede na naše otázky, dávku odvahy, pocit že v tom nie sme sami a tiež prehĺbenie vzájomnej spolupatričnosti. Hodiny strávené na kurze sa niesli v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Dokonca aj po ukončení kurzu som využila možnosť priateľského kontaktu s Evkou na doplnenie a overenie si niektorých veci, preto verím, že je to najlepšia voľba, ak máte záujem o rozšírenie svojich obzorov v týchto témach, nadobudnutie sebaistoty a plnohodnotnejšiu prípravu na príchod vášho bábätká.

Petra Hlinková

Absolventka predpôrodného online kurzu 2020

Viac o mne

Som vďačnou mamou 3 detí, manželkou, partnerkou a vnímavou dušou. Ako vyštudovaná pôrodná asistentka sprevádzam ženy a páry na ceste tehotenstvom, pôrodom a šestonedelím a následne aj materstvom a rodičovstvom. Odovzdávam svoje skúsenosti a vedomosti v oblasti zdravého tehotenstva a prirodzených pôrodov.

Eva Sokirková

Pôrodná asistentka a sprievodkyňa za láskavým materstvom

Certifikáty

Študentská vedecká konferencia – Ošetrovateľstvo a Pôrodná asistencia

Jesseniova Lekárska fakulta v Martine a UK v Bratislave

Potvrdenie účasti – Možnosť samostatnej praxe pôrodných asistentiek

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek

Certifikát – Ako viesť predpôrodný kurz

UNIPA – Únia pôrodných asistentiek v Česku