Motýlia metamorfná masáž

O tejto technike

Motýlia metamorfná masáž je hlboko účinnou technikou uvoľňujúcou energetické bloky vzniknuté v prenatálnom období. Aplikáciou prebúdzame v človeku samoliečebný proces, ktorý sa aktivuje jemnými dotykmi na chodidlách, dlaniach a na hlave. Čím jemnejší a nenápadnejší dotyk, tým silnejší, hlbší a trvalejší efekt môže priniesť. Dochádza k znovuobjaveniu plného potenciálu a jeho aspektov, sebadôvery, sebahodnoty, postojov k druhým a k životným situáciám.

Pomáha uvoľňovať životnú energiu zablokovanú stresom, strachmi a traumami. Dochádza k zmenám na jemnohmotnej (bunkovej) úrovni, a následne v celom emocionálnom, psychickom a fyzickom nastavení organizmu. Túto metódu je možné aplikovať komukoľvek, nemá žiadne vedľajšie účinky, teda kľudne aj tehotným ženám. Dá sa aplikovať aj zvieratám. Moje mačky ju milujú :-). 

Ako som sa k tejto technike dostala

Kurz motýlej metamorfnej techniky ma zaujal už pred niekoľkými rokmi. Sprvu som len „pričuchla“ k vôňam zo stránky venovanej tejto technike (inspirala.cz). V roku 2019 som absolvovala kurz Motýlia masáž – metamorfná technika pre rodičov, ktorý sa konal v Anima Centre v Košiciach. 

Ďalší posun nastal v marci 2020, kedy do Košíc prišla Jitka Třešňáková – lektorka a terapeutka metamorfnej techniky a šíriteľka tejto metódy v Česku a na Slovensku. U nej som absolvovala základy metamorfnej techniky I. a II. modul.

Ako prebieha metamorfná motýlia masáž?

Pri práci s touto technikou sa stimulujú reflexné zóny chrbtice – na vnútornej strane chodidla, na palci ruky a na hlave.
Chodidlá – predstavujú pohyb, smer vpred. Čo sa hýbe, žije, čo stojí, umiera.
Ruky – predstavujú akciu, tvorenie. Pravá ruka predstavuje TU a TERAZ. Ľavá náš plný potenciál.
Hlava predstavuje myslenie, intuíciu a vyšší zámer.

MT aplikujeme na bosé chodidlo. Človek sa má cítiť pohodlne. Chodidlá si môžete predtým osviežiť alebo absolvovať pedikúru. Z rúk si prstene nemusíte dávať dole. Je dobré si rozpustiť vlasy.

Ak je človek bez končatiny či prstov, energeticky pracujeme tak, ako keby tam bola, boli. Ak pociťuje človek šteklenie, je tam napätie. Môže ho skúsiť uvoľniť dychom. Hlbokým nádychom a výdychom do bruška. Terapia sa dá doplniť aj hudbou pre spríjemnenie atmosféry. 

MT sa dobre dopĺňa aj s inými terapiami (klasická medicína). Nekombinujte ju ale v 1 dni.

Túto techniku si dokonca môže robiť človek aj sám. Osobný kontakt, dialóg dvoch duší, je ale pre mňa stále zaujímavejší.

Chcete sa prihlásiť
na motýliu masáž?

Prípadne máte otázky? Som tu pre vás. 

Viac o mne

Som vďačnou mamou 3 detí, manželkou, partnerkou a vnímavou dušou. Ako vyštudovaná pôrodná asistentka sprevádzam ženy a páry na ceste tehotenstvom, pôrodom a šestonedelím a následne aj materstvom a rodičovstvom. Odovzdávam svoje skúsenosti a vedomosti v oblasti zdravého tehotenstva a prirodzených pôrodov.

Eva Sokirková

Pôrodná asistentka a sprievodkyňa za láskavým materstvom

Povedali o mne

S Evkou sme sa prvýkrát stretli na predpôrodnom kurze, kde sme od nej dostali rady k rôznym témam, ktoré sa týkajú tehotenstva a prípravy na pôrod. Páčilo sa mi, že nám Evka dávala rôzne tipy ako vyriešiť nejaký problém, aj možno také menej tradičné 🙂 . Bolo vidno, že má veľa informácií naštudovaných v danej téme, stále nám aj povedala zdroj informácie, ktorú s nami zdieľala. 

Po skončení kurzu som sa s Evkou znova skontaktovala kvôli tomu, že moje bábätko sa v brušku neotáčalo dole hlavičkou ani v pokročilom štádiu tehotenstva. Z kurzu som od Evky vedela, že existujú spôsoby ako bábätku pomôcť sa otočiť, a tiež som od nej vedela, že stále existuje aj šanca rodiť prirodzene koncom panvovým. Evka bola ochotná mi pomôcť, stretli sme sa a znova mi ukázala cviky na otočenie bábätká a spomenula ešte ďalšie možnosti ako bábätku pomôcť. Evka je veľmi ochotná so snahou pomôcť, úprimne sa zaujíma o daného človeka, má kopu informácií, ktoré získala aj na základe jej praxe. Okrem tých tradičných rád vie dať aj alternatívne rady ako vyriešiť daný problém, no zároveň na nič a nikoho netlačí, čo sa mi páčilo. 🙂

Katka Baltesová

Absolventka predpôrodného online kurzu

Na predpôrodný online kurz som sa vždy veľmi tešila. Veľa som sa dozvedela. Prebiehalo to takým voľným tempom a bolo to zrozumiteľné, vždy bol priestor na otázky. Nebolo to také monotónne a nudné, ale svieže a super. Kľudne by som si to zopakovala znova. A veľmi ma potešil aj Evkin individuálny prístup, že si na mňa našla čas a odpovedala na súkromné maily, keď som niečo nechcela rozoberať pred všetkými ženami. Úplna podpora, čo mi strašne dobre padlo. Bola som bola veľmi spokojná.

Miroslava Imrichová

Absolventka predpôrodného kurzu

Predpôrodný kurz bol pre mňa ako prvorodičku majákom v mori informácií, z ktorých som si často krát nevedela vybrať tie podstatné a pravdivé. Priniesol mi relevantné názory žien fundovaných na témy tehotenstva, pôrodu, starostlivosti o dieťatko a majú praktické skúsenosti v týchto oblastiach. Po absolvovaní kurzu som získala vlastnú predstavu ako by mal môj pôrod vyzerať a vďaka spoluúčasti môjho partnera sme obaja získali mnoho nových informácií, o ktorých sme dovtedy ani netušili. Zároveň sme dostali odpovede na naše otázky, dávku odvahy, pocit že v tom nie sme sami a tiež prehĺbenie vzájomnej spolupatričnosti. Hodiny strávené na kurze sa niesli v priateľskej a uvoľnenej atmosfére. Dokonca aj po ukončení kurzu som využila možnosť priateľského kontaktu s Evkou na doplnenie a overenie si niektorých veci, preto verím, že je to najlepšia voľba, ak máte záujem o rozšírenie svojich obzorov v týchto témach, nadobudnutie sebaistoty a plnohodnotnejšiu prípravu na príchod vášho bábätká.

Petra Hlinková

Absolventka predpôrodného online kurzu 2020

Certifikáty

Študentská vedecká konferencia – Ošetrovateľstvo a Pôrodná asistencia

Jesseniova Lekárska fakulta v Martine a UK v Bratislave

Potvrdenie účasti – Možnosť samostatnej praxe pôrodných asistentiek

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek

Certifikát – Ako viesť predpôrodný kurz

UNIPA – Únia pôrodných asistentiek v Česku